Genel Tanıtım

1. Yüksek Verim & Kompakt Dizayn

Geliştirilmiş teknoloji ile yüksek verimlilik,kompakt bir dizayn içinde oluşturulmuştur.

Multi gaz çıkışlı dizayna sahip kompresörler ile yüksek verim.

Kompresör üzerindeki yeni çoklu gaz tahliye alanları ile istenilen gaz basıncı kusursuz sağlanır. Daha etkin basınç dengelemesi sonucunda ara yüklerde daha yüksek verim elde edilir.

Optimize edilmiş, kompresör motor dizaynı ile yüksek verim sağlanır.

Yeni dizayn, yüksek performans Kontrol kartları ve kompakt motor Dizaynı ile en uygun kompresör hızı sağlanır.

Geliştirilmiş ısı değiştiricisi (kondenser bataryası) dizaynı

Isı değiştiriciye gelen soğutucu akışkan kolektör yerine distribütörden dağıtıldığında, bataryanın tüm yüzeylerinde eşit gaz dağılımı gerçekleşmektedir. Batarya üzerinde etkin şekilde ısı taransferi sağlanarak verim arttırılır.

Donmaya karşı güçlendirilmiş yapı

Geliştirilmiş ısı değiştirici bataryası ile buzlanmaya karşı ekstra önlem alınmıştır.

Enerji Tasarrufu Çalışma Modu (Değişken Üfleme Sıcaklığı Kontrolü ile %34’e varan enerji tasarrufu.)

Yağ seviyesi kontrol imkanı

İkili ve üçlü dış ünite kombinasyonlarında, her kompresörün minimum yağ seviyesi ölçülerek, yüksek dayanımlı ve performanslı çalışması için, gerekli yağ miktarı sürekli sabit tutulur.

Kapasite Kontrol

Optimum jeneratör seçimi için vrf cihazlarında, RC-EX1A’de dokunmatik kumanda aracılığı ile beş kademe maksimum yük sınırlaması (peak-cut) sağlanır. (%100-80-60-40-0)

Vektörel kontrol

Geliştirilmiş yeni vektör kontrolü ile yüksek verim sağlanır.

 • Düşük hızdan yüksek hıza kusursuz geçiş.
 • Pürüzsüz sinüs dalgası oluşturan sürücüler ile, kusursuz kontrol
 • Düşük hız bandında yüksek verim eldesi.
 • Yüksek balans dayanımına sahip tırtıklı fanMHI’ın havacılık bölümünün dizaynı olan özel tırtıklı fan yüzeyi, daha fazla hava debisini daha az elektrik tüketimi ile sağlanmaktadır.
 • Dc Fan motoruYeni dizayn Dc fan motoru ilavesi ile eski dizayna göre %60 verim artışı sağlanmıştır.
 • Micro serisinde geliştirilmiş yeni fonksiyonlar uygulanarak yüksek verim değerleri ve kompakt tasarım elde edilmiştir.
 • Yüksek Verimli Kompakt Isı Değiştiricisi
  • Isı değiştirici kanatçıkları ile üzerindeki hava akış hızı optimize edilmiştir.
  • Hava dağılımı geliştirilerek ısı değiştirici verimi maksimize edilmiştir.
  • 2.    Tasarım Esnekliği

   İç ünite bağlantı kapasitesi

  • Kontrol SistemleriKX serisi VRF sistemleri geni_ kontrol seçenekleri ile her zaman en iyi çözümleri saglar.

   Yeni SUPERLINK II ile KX Kontrol Sistemi Üniteleri

  • Uzun Borulama Limitleri 10~60 HP
   (KXZ)
   İlk branşman ile en uzak iç ünite arasında sektördeki En uzun borulama limiti.Sistemdeki iç üniteler,aynı kot farkında olduğunda, Sınırlama olmaksızın ilk branşman ile arasındaki mesafenin 85m’ye kadar çıkması sağlanmıştır. İç üniteler arasındaki maksimum kot farkı 18m olarak 6katı,bir sisteme bağlama imkanı verir. Dış ünite ile en uzak iç ünite arasında 70m kot farkı,160m kritik hat ve toplam 1000m bakır borulama limitleri ile dizayn esnekliği sağlanmıştır.
  • Kolay Taşıma ve Montaj İmkanıDış ünite boyutlarındaki ve taban alanındaki büyük ölçüdeki küçülme ile Sektörün en kompakt ve küçük ebatlı dış üniteleri elde edilmiştir. Bu sayede 6 kişilik bir asansör ile (Genişlik:1400mm,Derinlik:850mm,Kapı Açıklığı: 800mm) taşıma mümkün olurken, vinç-taşıma maliyetleri ve depolama giderleri önemli ölçüde azaltılmıştır.
  • KXZ(10-60HP) modellerinde ünite taşıma kolaylığı sağlayanBir tabanla birleştirilmiş ve aralıksız yan yana kurulum imkanı

   İle montaj alanından tasarruf sağlanmıştır.

  • Geniş Çalışma SıcaklığıKXZ serisi ile ısıtmada -20C’ye, Soğutmada 46C’ye, MicroKXZ Serisi ile de soğutmada 50C’yekadar dış hava sıcaklıklarında dahi dizayn imkanı sağlanır.
  • Kapasite kontrol fonksiyonlarının otomatik seçimi ( Micro KXZ )Micro KXZ dış ünitelerinde üç farklı tipte kapasite kontrol fonksiyonu seçim imkanı vardır. Kapasite kontrol seçeneklerinden bir veya birden fazla alternatif seçilebilir. O anda hangisinin çalışma şartları uygun ise o alternatif otomatik olarak çalışır.

   Kompresör hızlarının kontrolü

   Kompresör hızları, inverter kontrol kartı üzerindeki harici talep kontrol girişleri ile %80-%60-%40-%0 oranında veya aynı kart üzerindeki seçim anahtarı ile kapasite sınırlandırılarak çalıştırılır.

  • Kablolo kumanda üzerinden kapasite sınırlamasıRC-EX1A dokunmatik ekranlı kablolu kumanda ile günlük 4 farklı zaman dilimi programlama imkanı ile kompresör hızları sınırlandırılabilir.

   Sessiz çalışma modu

   Çevre şartlarına veya ses kısıtlamalarına uyum için, 4 farklı seviyede ve 2 farklı çalışma öncelikle sessiz mod seçimi yapılır. RC-EX1A dokunmatik ekranlı kablolu kumanda ile bu seçimler rahatlıkla yapılır.

× Whatsapp Destek